Home arrow Rescue
PADI Rescue Diver Cursus PDF Afdrukken E-mail
Na het behalen van het Advanced Open Water of 2* CMAS/NOB brevet heb je niet alleen de basisvaardigheden van het duiken onder de knie, maar kennis gemaakt met verschillende aspecten van de onderwaterwereld. Het is nu tijd voor de volgende stap: het helpen van andere duikers.

Tijdens de PADI Rescue Diver cursus leert u alle technieken die nodig zijn om duikers in moeilijkheden te helpen, en u leert problemen voorkomen. De cursus bestaat uit een theorie- en een praktijkdeel. De theorie wordt gegeven in 3 sessies aan de hand van de PADI Rescue Diver Manual en DVD. We gaan in de mogelijke problemen bij duiken, het herkennen en de preventie van problemen en EHBO bij duikongevallen. De theorie wordt afgesloten met een examen. 
 
We houden ons niet alleen onder water maar ook aan de oppervlakte bezig met: duikers in paniek, zoekacties naar vermiste duikers, vermoeide en bewusteloze duikers. Alle technieken worden stap voor stap uitgelegd en opgebouwd, waarbij we gebruik maken van een rollenspel.

Daarnaast zal natuurlijk ook het gebruik van de AED en Zuurstof toediening geoefend worden.
Ook gaan we kijken wat er mogelijke is met een wervelplank in dit soort situaties.
 
We sluiten af met twee praktijkscenario´s waar de cursusgroep zelfstandig een vermiste duiker moet opsporen, bovenhalen en op het droge krijgen.
 
Toegangsvereisten voor de Rescue Diver cursus zijn: Rescue Diver Cursus

  • PADI 'Advanced Open Water Diver'-brevet of gelijkwaardig (bijv. CMAS/NOB 2*)
  • Emergency First Response -brevet of bewijs van training in reanimatie, niet ouder dan 2 jaar. (Zonder geldig reanimatiebewijs mag u de 'Rescue' cursus wel volgen, maar het brevet kan pas aangevraagd worden als aan de reanimatie-verplichting is voldaan)
  • Minimaal 20 gelogde duiken

Download hier de PADI Rescue Cursus folder